конспект уроку з біології порушення діяльності нервової системи та їх запобігання
Урок розроблений до теми "Нервова система" при вивченні біології у 8 класі. Даний урок є нетрадиційним. Тако ж в конспекті пропонуються інтерактивні прийо Перегляд файлу. Тема уроку: Профілактика захворювань нервової системи. Який вплив симпатичного відділу автономної нервової системи на діяльність органів людини? Як впливає парасимпатичний відділ автономної нервової системи на роботу деяких органів людини? ІІІ Мотивація навчальної діяльності учнів. Слова вчителя: Прошу подивитися на слайд.
Конспект на урок Біологія скачати. Профілактика захворювань нервової системи Мета уроку: Ознайомити учнів з найпоширенішими захворювання нервової системи; Розглянути причини ,що впливають на порушення нервової системи Визначити їх симптоми , наслідки та способи профілактики ; Поглибити знання про значення нервової системи для людини Розвивати увагу, пам»ять , логічне мислення , уміння працювати з довідковою літературою , аналізувати та узагальнювати інформацію. Перегляд матеріалу. Отримати код. Профілактика захворювань нервової системи. Мета уроку: Ознайомити учнів з найпоширенішими захворювання нервової системи; Розглянути при
УРОК 75. Порушення діяльності нервової системи та як їм запобігати. Освітня мета: ознайомити учнів із шкідливим впливом алкоголю, наркотиків та куріння на регуляцію нервово-гуморальних функцій; розглянути вплив екологічного забруднення на організм людини; вчити узагальнювати, робити висновки. Основні поняття: наркотики, нікотин, наркоманія, алкоголізм.
Причинами порушень нервової системи можуть бути різноманітні зовнішні та внутрішні чинники. Зовнішні чинники — це травми (удари та поранення), ураження електричним струмом, надмірне перегрівання або переохолодження організму, інфекції та отрути, а також перевтома й шкідливі звички. Внутрішні чинники — це розлади кровопостачання ділянки нервової системи та пов’язані з ними кисневе й білкове «голодування», дефіцит вітамінів, запальні процеси тощо. - Розповідь як алкоголь впливає на білок . Пріони – білкові молекули , які зазнали певних змін . 7. Чим небезпечний поліомієліт? 8. Сформулюйте поради для запобігання інсультам. 9. Якого догляду потребують люди, що перенесли інсульт?
Конспект уроку з біології у 9 класі Тема: вища нервова діяльність. Біологія 9 клас Дата_. Тема: вища нервова діяльність. Вища нервова діяльність — це діяльність вищих відділів центральної нервової системи, яка забезпечує індивідуальне поведінкове пристосування людини до мінливих умов навколишнього середовища. На відміну від діяльності центральної нервової системи щодо регуляції роботи фізіологічних систем усередині організму, вища нервова діяльність забезпечує формування відносин цілого організму із зовнішнім світом. Нервові зв'язки, що перебувають в основі вищої нервової діяльності не є спадковими, а формуються в процесі індивідуального життя організму й пов'язані з набуттям досвіду.
Мета: познайомитися з порушеннями діяльності нервової системи та з'ясувати їх причини й механізм впливу несприятливих факторів на різноманітні відділи нервової системи та інші системи органів людини (в межах внутрішньо предметних зв'язків); навчитися „передбачати" можливі наслідки впливу несприятливих факторів на організм; самостійно змоделювати можливі заходи запобігання шкідливим звичкам, а також ураховувати соціальні наслідки негативної поведінки підлітків і дорослих. Ознайомлення з новим матеріалом та формування гігієнічних знань учнів План уроку записано на дошці, учні записують їх у зошити поступово, в міру вивчення. Бажаючі можуть зробити стислі записи найцікавіших повідомлень учнів.
Тема: Вища нервова діяльність людини Задачи уроку: Вивчити поняття вища нервова діяльність ”, безумовно-рефлекторна діяльність ”, умовно-рефлекторна діяльність ” людини, поведінкові реакції ”, психічні процеси ”. Навчитися застосовувати знання на практиці. Усвідомити важливість дотримуватись режиму праці й відпочинку, правил розумової діяльності. 3 слайд. Описание слайда CD Віртуальна лабораторія «Біологія людини. 8-9 клас» (версія 1.0 ЗАТ „ Транспортні системи ”); CD Наочний довідник „ Біологія ” ТОВ „ Веста ”, 2007; CD енциклопедія «Encarta»; DVD Большая инциклопедия Кирилла и Мефодия, 2006. Выберите книгу со скидкой
Причинами порушень нервової системи можуть бути різні чинники: зовнішні - травми (струс мозку), ураження електричним струмом, надмірне перегрівання або переохолодження організму, інфекції та отрути; внутрішні - припинення кровопостачання ділянки нервової системи, запальні процеси, білкове голодування, дефіцит вітамінів. Негативно впливають на нервову систему шкідливі звички - куріння, вживання алкоголю та наркотиків. Він також порушує процеси збудження і гальмування у нервовій системі та їх взаємозв'язок. Від алкоголю потерпають периферичні нерви (руйнуються жироподібна оболонка, білки, вітаміни), через що починають слабнути і тремтіти кінцівки, людина втрачає здатність ходити.
Мета уроку: розширювати знання учнів про організм людини; ознайомити з будовою і функціями нервової системи; формувати навички самоконтролю з метою збереження здоров’я нервової системи; навчати ігор, спрямованих на розвиток психічних функцій людини; виховувати стриманість, толерантність. Автор: Невідомий. Класи: 3 клас. 63.doc - 36 KB. Предмети: Інші предмети. Нижче Ви можете скопіювати URL-адресу цієї сторінки: або посилання для вставки у веб-документи (на сторінки сайтів)
Периферичні порушення нервової системи Периферичні порушення нервової системи досить поширені. До таких порушень слід прічсдять радикуліти, запалення коренів нервів; плексити, запальні процеси нервових сплетінь; неврити і поліневрити, запальні процеси периферичної нервової системи; множинні запалення нервів. Болезнь Альцгеймера Один з різновидів деменції, що вражає одного з 20 людей віком понад 65 років. .
Урок-узагальнення з теми «Нервова регуляція функцій організму людини». Очікувані результати: учні називають складові центральної і периферичної нервової системи; характеризують відділи головного мозку, їхні функції, вегетативну (автономну) і соматичну нервову систему, відділи автономної нервової системи; пояснюють нервову регуляцію рухової активності та роботи внутрішніх органів людини.
Урок-узагальнення з теми «Нервова регуляція функцій організму людини». Очікувані результати: учні називають складові центральної і периферичної нервової системи; характеризують відділи головного мозку, їхні функції, вегетативну (автономну) і соматичну нервову систему, відділи автономної нервової системи; пояснюють нервову регуляцію рухової активності та роботи внутрішніх органів людини.
Хвороби нервової системи — презентація з біології на порталі GDZ4YOU — з нами вчитись дійсно легко, відчуй це! Судинні порушення нервової системи Ці захворювання отримують все більше поширення, стаючи причиною передчасного відходу з життя та отримання інвалідності. До судинним розладам нервової системи можна віднести розлади кровообігу головного мозку і судинно-мозкова недостатність хронічного характеру, які ведуть до патологічних змін у мозку. Такі хвороби можуть розвинутися на фоні атеросклеротичних явищ, підвищеного артеріального тиску та інше. Симптоми судинних розладів нервової системи - головний біль і блювотні позиви, розлади чутливості та порушення координації руху. Слайд #7.
План-конспект уроку біології з використанням елементів медіаграмотності на тему. Тема «Поняття про вищу нервову діяльність та її основні типи». Мета уроку: освітня: ознайомити учнів з основними нервовими процесами (збудження та гальмування), показниками нервових процесів (сила, рухливість, урівноваженість); сформувати уявлення про вищу нервову діяльність та її основні типи, темперамент, типи темпераменту; установити особливості вищої нервової діяльності, притаманні лише людині, причини індивідуальних особливостей поведінки людини
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань. Хід уроку. І. Організація класу. Привітання, перевірка відсутніх. Мотивація навчальної діяльності учнів. Сьогодні на уроці ми узагальнимо свої знання про нервову систему і таким чином підготуємось до контрольної роботи. Цікавинки: (Повідомлення учня) Цікаві факти про мозок. ІІІ. Актуалізація опорних знань. Вправа «Ланцюжок» - дати коротку відповідь на питання. Визначити відділи головного мозку та визначити причину порушення координації рухів. 4 група. Парфумери. Конспекти уроків з біології 6 клас. Конспекти уроків з біології 6 клас. Захист Вітчизни 10 клас. Захист Вітчизни, 11 клас.
Презентация на тему Захворювання нервової системи до уроку з біології. Характерними ознаками цього захворювання є порушення з боку ендокринної системи та опорно-рухового апарату і слабоумство. Слайд 6. Інфекційні захворювання: Виникають через вплив вірусів, грибків, бактерій і паразитів. Найпоширеніші: малярія, енцефаліти, кір. Основними симптомами є головний біль, порушення свідомості, нудота, підвищена температура. Слайд 7. Травматичні ушкодження Виникають унаслідок травм, забоїв або здавлювання спинного або головного мозку. Такі захворювання супроводжуються головним болем, нудотою, блювотою, розладами свідомості, втратою пам’яті, зниженням чутливості. Слайд 8.
Персональний сайт вчителя біології. Неділя, 29.11.2020, 11:28. Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід. Освітня мета: дати поняття про принцип дії нервової, ендокринної та імунної регуляції функцій організму; показати зв’язок організму з зовнішнім середовищем в узгодженні роботи органів і забезпеченні єдності процесів життєдіяльності. Основні поняття і терміни: нервова регуляція, гуморальна регуляція, гіпоталамус, нервова система, залози внутрішньої секреції, імунітет, імунна регуляція. Порушення проблемних питань. 1. Яким чином в організмі людини клітини, тканини, органи і системи органів працюють як єдине ціле? 2. Як здійснюється реакція — відповідь організму на дію подразника?
конспекти уроків з біології 8 кл., мета яких підготуватись до уроків. 23. Харчові розлади та їх запобігання. 24. Контрольна робота з теми «Харчування і травлення». 25. Будова й функції органів дихання. 37. Порушення діяльності серцево-судинної системи. 38. Виділення - важливий етап обміну речовин. Будова сечовидільної системи. 39. Утворення сечі. Регуляція сечовиділення. Захворювання нирок та їх профілактика. 40. Будова й функції шкіри. 41. Назва проекту: «Визначення типу шкіри на різних ділянках обличчя та складання правил догляду за власною шкірою». Вегетативна нервова система. 46. Профілактика захворювань нервової системи. 47. Загальна характеристика сенсорних систем. Будова аналізаторів.
Коментарі
Дописати коментар