конспект уроку з технології 10-11 клас в'язання гачком
Мета: навчальна: ознайомлення з історичними відомостями про в'язання гачком; матеріалами, інструментами та пристосуваннями для роботи; формування умінь підбирати гачок і нитки для роботи; розвивальна: розвиток аналітичних здібностей та логічного мислення учнів; виховна: виховання раціональності та практичності під час вивчення технології в'язання гачком; профорієнтаційна: формування інтересу школярів до професії в'язальниці гачком.
План-конспект уроку 2. Тема: Основи техніки плетіння гачком. Загальні відомості. Гачок — це в’язальний інструмент, який складається з ручки, стержня і голівки з борідкою (рис. 1). Є ще фасонна пряжа — це пряжа, виготовлена за особливою технологією з додаванням різних за кольором і якістю волокон, синтетичних, металевих ниток. Фантазійна пряжа — це меланжева пряжа, виготовлена зі змішаних природних та синтетичних волокон з додаванням металевої нитки різної фактури. В'язати гачком можна також із лика, товстої килимової пряжі, тасьми та інших матеріалів.
Мета: навчальна: ознайомлення із основними елементами в’язання гачкомта їх умовними позначеннями на схемах для в’язання; формування практичних умінь щодо утворення початкової петлі, вив’язування повітряних петель та ланцюжка; розвивальна: розвиток координації, точності рухів рук під час виконання основних елементів в’язання гачком; виховна: виховання працездатності й наполегливості під час виконання роботи; профорієнтаційна: формування інтересу школярів до професіїв’язальниці гачком.. Конспект на урок Трудове навчання скачати
Тема уроку: В’язання гачком як вид декоративно – ужиткового мистецтва Мета: Навчальна: ознайомлення учнів з асортиментом виробів, із правилами безпечної роботи і санітарно-гігієнічними вимогами; Розвиваюча: удосконалення вмінню підбирати гачок і нитки для в'язання; Виховна: виховувати свідоме виконання правил безпечної роботи, художній смак, інтерес до цього різновиду рукоділля. 4 слайд. Описание слайда Підведення підсумків уроку Підсумки роботи класу і ступінь поставленої на уроці мети. Аналіз роботи окремих учнів. Гачок − це алюмінієвий, сталевий, пластмасовий, дерев’яний або кістяний стрижень із загнутим кінцем, який призначений для того, щоб захоплювати нитку й працювати з нею різними способами.
Конспект уроку. Предмет: Трудове навчання. Навчальний рівень: 7 клас. Поліщук Ольга Степанівна, вчитель трудового навчання Маріупольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 51. Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з в’язанням виробу гачком по колу. 4. Вивчення нового матеріалу. Пояснення з елементами бесіди. Помітне місце у в'язанні гачком належить в'язанню виробів мотивами – окремими фрагментами різних форм. Ними можна вив'язати повністю весь виріб або оформити вставки різної форми і розміру. Мотиви, вив'язані гачком, можуть бути як окремим предметом (наприклад, невеликою серветкою), так і одним із елементів цілої композиції.
Цикл уроків "В'язання гачком - як вид декоративно-ужиткового мистецтва має мету зацікавити дітей розвити в них прийоми та навички роботи технікою плетіння гачком, залучити учнів до творчості. Прийоми інтерактивного навчання допомагають учителю досягти мети. Діти дуже емоційно та з інтересом долучаються до роботи. Одночас з формуванням любові до праці взагалі та творчої, духовної діяльності, учні навчаються вмінню висловлювати свою думку, прислухатися до іншої, а також працювати в колективі та парами. Автор: Комірна Інесса Григорівна, вчитель вищої категорії КЗОШ №56.
Варіативний модуль розроблено до навчальної програми “Технологія в’язання гачком в 10-11 класі”. Програмою модуля передбачено ознайомлення учнів з одним із найдавніших і найпоширеніших видів декоративно-ужиткового мистецтва – в’язанням гачком. Пройшовши через віки, в’язання гачком дійшло до наших днів, отримало величезний розвиток і займає не останнє місце серед цілого ряду найулюбленіших занять рукодільниць. Багато красивих, корисних і необхідних у повсякденному житті речей можна виготовити, вміючи в’язати. Клубок ниток і невеличкий інструмент – гачок – приховують у собі необмежені можливост
Конспекти з основ здоров'я. Основи здоров'я. Портфоліо. Тема уроку: Технологія виконання в’язаного полотна гачком по колу. В’язання стовпчика з накидом, з двома накидами по колу. Мета: формування вмінь та навичок плетіння гачком та використовувати їх для виготовлення власних виробів; розвиток пізнавальної активності учнів; виховання організованості та практичності під час плетіння гачком.
«Технологія в’язання гачком». Сумочка для косметики. (косметичка). 5.1. В’язання гачком косметички. Умовні позначення елементів в’язання на схемах. №. 4.Творчі проекти на уроках трудового навчання: обслуговуючі та технічні види праці: 8—11 класи / Упоряд. Л. Рак, Н. Боринець. — К.: Шк. світ, 2010.
Плани уроків. Урок 1. - Загальні відомості про технологію в’язання гачком. - Короткі історичні відомості про виникнення та розвиток в’язання гачком. - Місце та роль в’язання гачком у сучасному декоративно-ужитковому мистецтві. - Елементи в’язання гачком та їх умовні позначення. - Схематичне зображення візерунків для в’язання гачком. Практична робота. Підбір (складання схем для в’язання гачком з використанням сучасних електронних програм) схеми візерунка та способу виконання в'язаного полотна (за вибором). . Урок 7. Технологічна послідовність виготовлення виробу Урок 10. Практична робота. Виконання контрольного зразка. Урок 11. Практична робота. Виготовлення деталей виробу.
Розробки уроків. В'язання гачком та спицями. (Презентації, конспекти уроків). Уроки 1-2 Плетіння гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва. Урок 9-10. Методи проектування виробів. Вибір виробу для виготовлення. Урок 11-12. Технологічна послідовність виготовлення виробу. Урок 13-14. Технологія виготовлення виробів з аплікацією (5 клас).
Виготовлення виробу В'язаного гачком Вчитель інформатики та обслуговуючої праці Соколова Анна Володимирівна Виконання творчого проекту Тема уроку: В’язання гачком як вид декоративно – ужиткового мистецтва Мета:Навчальна: ознайомлення учнів з асортиментом виробів, із правилами безпечної роботи і санітарно-гігієнічними вимогами;Розвиваюча: удосконалення вмінню підбирати гачок і нитки для в'язання;Виховна: виховувати свідоме виконання правил безпечної роботи, художній смак, інтерес до цього. Підведення підсумків урокуПідсумки роботи класу і ступінь поставленої на уроці Гачок − це алюмінієвий, сталевий, пластмасовий, дерев’яний або кістяний
2. Історичний розвиток технології в’язання гачком. 3. Матеріали та інструменти. 4. Способи плетіння гачком. Плетіння виробів. ЛІТЕРАТУРА. Технологічні особливості в’язання гачком. Здавна, намагаючись прикрасити свій побут, люди прагнули використовувати самі прості матеріали для сполучення нескладних форм і засобів з невибагливими візерунками, досягши при цьому високої майстерності. Ручне в'язання спочатку з'явилося як проста утилітарна необхідність, надалі перетворилося в дійсне мистецтво.
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – ознайомити з одним з видів декоративно-прикладної творчості – в'язанням, його історією; познайомити з інструментами, пристосуваннями і матеріалами для в'язання; дати уявлення про техніку в'язання гачком. Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації, а також поширювати, перекладати або копіювати будь-яким способом без письмового дозволу освітнього порталу Освіта.ua. Посилання за темою: ▶ Розробка творчого проекту "Виготовлення ляльки-мотанки" з технологій в 9-х – 11-х класах. ▶ Розробка уроку "М’яка іграшка"з трудового навчання в 6-му класі.
Проект виготовлення в’язаної шалі гачком в навчальному процесі загальноосвітніх шкіл, розробка конспекту уроку. Мета роботи: розробка проекту по виготовленню в'язаної шалі гачком і визначення методичних порад викладачу трудового навчання. Об'єкт дослідження: процес трудового навчання. Предмет дослідження: проект технологічної діяльності по виготовленню в'язаної шалі гачком. Завдання: 1. Провести аналіз літературних джерел, що дозволить краще зрозуміти проектно-технологічну діяльність. 2. Підібрати необхідний матеріал для в'язання об'єкту. 3. Обґрунтувати і розробити технологію виконання об'єкту.
Конспект уроку. з трудового навчання. у 7 класі. Тема: «В’язання гачком як вид декоративно-. ужиткового мистецтва. Основні елементи. в’язання гачком». Провела: Вчитель обслуговуючої праці. Полещук Олена Павлівна. м.Тернопіль – 2013. ПЛАН УРОКУ. Організаційний момент. Представлення теми і очікуваних навчальних результатів. ХІД УРОКУ. І.Організаційний момент. Сьогодні ми починаємо вивчати нову тему – в’язання гачком. В’язання – один із стародавніх видів декоративно-ужиткового мистецтва. Споконвічне прагнення людини до краси зробило в’язання справжнім мистецтвом.
Конспекты по технологии собраны по порядку на этой странице. Они помогут вам наглядно показать учебный материал на своих уроках, а ученик с их помощью сможет самостоятельно изучить любую тему урока по видео или конспекту. Это готовые материалы для учителя технологии, которые можно удобно использовать на каждом своем уроке. Как пользоваться видеоуроками и конспектами? Показывать.
Конспект уроку 11 клас. Презентація та оцінка результатів проектної діяльності 16 Презентація та оцінка результатів проектної діяльності Технологія в’язання гачком № Дата Тема Примітка Загальні відомості про технологію в'язання гачком 1 Загальні відомості про технологію в'язання гачком. Короткі історичні відомості про виникнення та розвиток в'язання гачком. Місце та роль в'язання гачком у сучасному декоративно- ужитковому мистецтві. Види візерунків в'язання коротким гачком. Способи виконання в'язаного полотна коротким гачком. Практична робота. Розпізнавання видів візерунків в’язаних коро
План-конспект уроку трудового навчання. Клас: 7-й. Дата: _ Тема. Мета: формувати в учениць знання і навички, необхідні для плетіння в’язаного гачком виробу за схемою; формувати технологічну компетентність; сприяти свідомому дотриманню ученицями правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог; виховувати працьовитість, охайність, точність під час виконання практичної роботи; виховувати пізнавальний інтерес до навчального предмету. Обладнання: робочі зошити; готові в’язані гачком вироби різними способами; таблиця «Плетіння гачком», схеми для плетіння гачком, нитки для в’язання, гачки, ножиці. Тип уроку: формування вмінь і навичок (за В. О.Онищуком). Хід
Коментарі
Дописати коментар